Hadislerle İslam Külliyatı Elektronik Ortamda

Yüze yakın hadis hocasının yıllar süren titiz çabası ile hazırlanan ve Diyanet İşleri Başkanlığının himayesinde basımı gerçekleştirilen 7 ciltlik Hadislerle İslam külliyatı, basılı nüshası ile aynı içerikte dipnot metinleri ile birlikte elektronik ortama taşındı.

7 cilt, 351 bölüm, 4.354 sayfa, 18.426 dipnottan oluşan Hadislerle İslam Külliyatında arama yapabilir, satırların altını çizebilir, paylaşabilir, not alabilir ve sayfalara ayraç koyabilirsiniz.

Ücretsiz erişin, kolay kullanın

İçindekiler sayfasından 7 cildin tümüne erişebilirsiniz. Ayrıca menüde yer alan cilt ve sayfa alanlarına değer girerek basılı nüsha ile aynı içeriği hızla ulaşabilirsiniz.

Dipnotları görün

Hadislerle İslam külliyatının basılı nüshasında yalnızca başlık olarak yer alan dipnotların metinlerine elektronik versiyonda doğrudan ulaşabilirsiniz. Dipnot içeriklerini görmek için metin içinde yer alan dipnot numaralarına tıklayın.

Arama yapın

Metin içinde Türkçe ve Arapça dillerinde arama yapabilirsiniz. Arama sonuçları sarı ile vurgulanarak gösterilir. Arama sonuç linkini izlediğinizde gelen sayfada da arama kelimesi sarı ile vurgulanır.

Türkçe arama yaparken, kayıtlar yazdığınız kelimenin köküne göre aranır ve farklı ek almış olsa da arama sonuçlarında çıkar.

Arapça aramalarınızda harekeli ya da harekesiz arama yapabilirsiniz.

Paylaşın

Külliyat içinde ilginizi çeken kısımları paylaşabilir, arkadaşlarınızın görmelerini sağlayabilirsiniz. Metni seçince açılan paylaşım menüsünden Twitter veya Facebook’u seçerek seçim yaptığınız yeri takipçilerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Metni vurgulayın

Metin içinde vurgulamak istediğini kısımların altını çizebilirsiniz.

Metin vurgulama işlevini kullanmak için giriş yapmalısınız.

Notlarınızı alın

Sayfalara not alabilirsiniz. Notlarınızı toplu olarak bilgisayarınıza indirebilir ya da kendiniz e-posta ile gönderebilirsiniz.

Not alma işlevini kullanmak için giriş yapmalısınız.

Kaldığınız yeri unutmayın

Sayfa aralarına istediğiniz kadar ayraç ekleyebilirsiniz. Ayraç eklediğini sayfalar tek bir ekranda görebilirsiniz.

Ayraç ekleme işlevini kullanmak için giriş yapmalısınız.

Beğeninizi ifade edin

Ziyaretçi defterini kullanarak beğeni ve eleştirilerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Geliştirmemize yardımcı olun

"Bize Yazın" alanını kullanarak Hadislerleislam.org sitesinde karşılaştığınız sorunları ve geliştirme önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Copyright 2019, Tüm hakları saklıdır. T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı